Koncert „Wołyń w pieśniach” Bielański Ośrodek Kultury i Bemowskie Centrum Kultury

koncert Wołyń w pieśniach

Bielański Ośrodek Kultury i Bemowskie Centrum Kultury zapraszają na Koncert „Wołyń w pieśniach”. Jest to dla nas wyjątkowe wydarzenie, nie tylko z racji tematyki koncertu, ale także przez podjętą współpracę. Dzięki uczestnictwu w kampanii Nadajemy Kulturę, mogliśmy poznać niesamowite osoby z Warszawskich Domów Kultury, pełne pasji i pomocy. Chcemy pokazać, że DK to nie konkurencja, a właśnie współpraca. To otwartość, wzajemny szacunek i wsparcie, dzięki którym możemy wspólnie tworzyć takie wydarzenia, jak to.

Więcej o koncercie:
„Wołyń w pieśniach” to projekt poświęcony muzyce, opowieściom i wspomnieniom zachowanym w pamięci przedwojennych mieszkańców województwa wołyńskiego poznanym podczas spotkań z mieszkańcami terenów położonych nad dwoma brzegami naturalnej granicy między Polską a Ukrainą, którą wyznacza rzeka Bug.
W pieśniach – melodie, słowa i harmonie stanowią przeplatankę wpływów muzyki ukraińskiej, polskiej i żydowskiej i innych, jako że dawny Wołyń zamieszkany był przez Polaków, Ukraińców, Żydów, Niemców, Czechów, Rosjan. Mieszkańcy byli wyznań: prawosławnego, rzymskokatolickiego, mojżeszowego, ewangelickiego. Ta wielobarwność, wielokulturowość widoczna jest w muzyce, języku, zwyczajach i obrzędach.
Projekt, koncert i wydana płyta oparte są głównie na wynikach samodzielnych badań terenowych autorki projektu Olgi Kozieł.

Wykonane będą pieśni weselne, żniwne, o miłości, doli, tęsknocie.

Wykonanie: Olga Kozieł, Anna Jurkiewicz, Julia Biczysko, Anna Jakowska, Jagna Knittel, Karolina Podrucka

Partner technologiczny: Bemowskie Centrum Kultury

Kiedy: 20.03, godz. 18.00
Transmisja na żywo na FB i YT Bielańskiego Ośrodka Kultury i Bemowskiego Centrum Kultury

Content | Menu | Access panel