W Wolskim Centrum Kultury Zimowy Ogród – Ptasie Historie

Zdjęcie - zaśnieżone choinki stojące w skrzynkach przez budynkiem

Zimowa odsłona ogrodu sąsiedzkiego przy Działdowskiej to przestrzeń do spotkania ptasich sąsiadów. Każdy z nas rozpoznaje kawkę i sikorkę, ale czy wiemy jak wygląda górniczek czy uhla? Szklarnia w ogrodzie zmieniła się w przestrzeń/domek dla ptaków, gdzie poznacie i posłuchacie naszych zimowych sąsiadów. Dowiecie się jak wyglądają zimowe gatunki ptaków, jakie mają zwyczaje oraz posłuchacie ciekawostek z nimi związanych.

Ptasi ogród jest trochę magiczny. Czarnobiałe plansze ze zdjęciami ptaków wzorowane są na starych rycinach. Przy każdej z nich znajdziecie krótką anegdotkę o ptasim sąsiedzie. Obrazom towarzyszy dźwięk i światło. Warto wybrać się do niego o zmierzchu. W ogrodzie czekają też na Was niespodzianki przygotowane przez nasz zespół w Męskiej Szopie.

W 2021 roku chcemy Was zabrać w podróż po ptasich historiach. Zimowa odsłona to spotkanie z kilkoma pierwszymi ptakami, które możecie spotkać w parkach, czy lasach. W kolejnych miesiącach zaprosimy Was do bliższego poznania się z ptakami odwiedzającymi nas wiosną i latem.

Ogród powstał ze środków Biura Marketingu Miasta na ekologiczną segregację odpadów.

Ogród otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00-16:00.

Konsultacje i głos: Stanisław Łubieński

Dźwięk – Maciej Kałka

Content | Menu | Access panel