Koncert tria fortepianowego

15.05.2021, godz. 18:00
Cena: bezpłatne

dłonie na klawiszach fortepianuZapraszamy na transmisję na żywo koncertu tria fortepianowego.

Transmisja na stronie: Nasze Bielany Online na FB i FB BOK

Zespół w składzie:

Zenon Kitowski – klarnet
Grzegorz Dąbrowski – fagot
Wojciech Pyrć – fortepian

Program:
Ludwig van Beethoven – Trio B-dur op.11 nr 4. na klarnet fagot i fortepian
Allegro con brio – Adagio – Allegretto
Michaił Glinka – Trio patetyczne d- moll na klarnet fagot i fortepian
Allegro moderato – Scherzo vivacissimo – Largo – Allegro con spirito
Georg Junge – Kłótnia o zakład – Wesołe wariacje na klarnet i fagot

Zenon Kitowski w 1985 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem w Akademii Muzycznej im. F.Chopina w Warszawie w klasie prof. Ryszarda Sztajerwalda. W 1982 roku otrzymał I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Klarnetowym im. K.Kurpińskiego we Włoszakowicach.W tym samym czasie rozpoczął pracę jako I klarnecista w Polskiej Orkiestrze Kameralnej Jerzego Maksymiuka.
Jako solista koncertował m.in; z Polską Orkiestrą Kameralną, Sinfonią Varsovią, Polską Orkiestrą Radiową, Polską Filharmonią Kameralną Wojciecha Rajskiego, Sinfonią Wratislavia, Concerto Avenna oraz wieloma orkiestrami symfonicznymi w Polsce. Występował z recitalami i koncertami kameralnymi m.in. z Kwartetem Camerata i Kwintetem Dętym Tempo Primo. Zenon Kitowski dokonał wielu nagrań dla Polskiego Radia m.in; koncerty klarnetowe C.M.Webera, K.Kurpińskiego, C.Stamitza, a także utwory F. Mendelssohna – Bartholdy’ego, T. Bairda, S.Wiechowicza, M. Spisaka, S. Kisielewskiego, W. Lutosławskiego. Od 2011 roku jest wykładowcą klasy klarnetu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Grzegorz Dąbrowski – absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie fagotu profesora Bogumiła Gadawskiego. W latach 1995-97 odbył studia w Yale University (USA) pod kierunkiem dr. Franka Morellego, zakończone otrzymaniem tytułu Master of Music. Jest laureatem kilku konkursów w tym I nagrody w Koszalinie (1986) i we Włoszakowicach (1992). Współpracował z Polish Festival Orchestra Kristiana Zimmermana. Obecnie występuje także z Orkiestrą Filharmonii Narodowej i Orkiestrą Sinfonia Varsovia. Miał okazję wykonywać bardzo obszerny repertuar symfoniczny z uwzględnieniem nowej twórczości (w tym prawykonań)czołowych polskich kompozytorów współczesnych pod batutą wybitnych dyrygentów. Występował na licznych festiwalach w kraju i za granicą (m.in. Warszawska Jesień, Wratislavia Cantans, Wielkanocny Festiwal Ludwika van Beethovena, La Folle Journee, Schleswig – Holstein) jak również w wielu prestiżowych salach koncertowych Europy i świata.

Wojciech Pyrć jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Bronisławy Kawalla i as. Lucjana Benisza, które ukończył z wyróżnieniem w 2013 r. Jest laureatem licznych konkursów m.in.: II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Maria Herrero” w Granadzie w 2015, a także V nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Warszawie w 2011r. Prowadzi ożywioną działalność koncertową jako solista oraz kameralista. W 2017 roku został laureatem programu stypendialnego „Młoda Polska” dzięki czemu nagrał i wydał swoją debiutancką płytę z utworami fortepianowymi Jana Ekiera i Karola Szymanowskiego (DUX1458).

dłonie na klawiszach fortepianu

O nas

 Bezpieczne i blisko Ciebie!

Warszawskie Domy Kultury we wspólnym projekcie i kampanii wizerunkowej

#Nadajemy Kulturę! Wydarzenia dla Ciebie i blisko Ciebie!

 W czasie pandemii bliskość i kultura zostały wystawione na próbę. Po miesiącach lockdownu wielu z nas uświadomiło sobie, jak bardzo doskwiera nam brak możliwości fundowania sobie i bliskim „małych codziennych przyjemności” – jak wyjście na koncert, spektakl, czy na zajęcia jogi, rysunku, robotyki, tanga, czy robienia kosmetyków. Doceniliśmy wartość kultury, która nagle stała się nieodstępna. Mimo upływu czasu przed nami wciąż stoją te same rozterki.
Z jednej strony strach, z drugiej potrzeba rozwoju, przełamania rutyny.

Co jest dla nas bezpieczne? Może to, co bliskie, lokalne i kulturalne…, czyli mocna sieć warszawskich domów kultury. Gotowa na nowe otwarcie. W najbliższym sąsiedztwie, tuż obok domu każdego warszawiaka, oswojona.

Niektóre domy kultury mają po 5o lat, inne cieszą się zaledwie kilkuletnim dorobkiem. Różni je kubatura, infrastruktura, sposób zarządzania, specyfika lokalna, wysokość dotacji, ale łączy wspólna misja, wartości, grupy docelowe, a przede wszystkim KULTURA i BLISKOŚĆ.

#Nadajemy Kulturę! Mocna sieć warszawskich domów kultury

Wydarzenia dla Ciebie i blisko Ciebie!

Już we wrześniu 2021 domy kultury otwierają nowy sezon i zapraszają warszawiaków
na swoje wydarzenia. Bezpłatne, różnorodne i bezpieczne.

Wydarzenia odbędą się w siedzibach domów kultury, w MALach, w przestrzeni miejskiej. Wszystkie na wyciągnięcie ręki, blisko odbiorców, bez barier.

Dom kultury jako żywa tkanka

Kampania #Nadajemy Kulturę! w swojej czwartej odsłonie podkreśla, jak wielki potencjał tkwi w lokalnych domach kultury. W Warszawie jest ich kilkadziesiąt. Oferują zarówno regularne zajęcia warsztatowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych, jak również bogaty, comiesięczny repertuar wydarzeń dostosowany do potrzeb mieszkańców. Domy kultury to instytucje „żywe” i szybko reagujące na zmiany społeczne. Wiele z nich za priorytet przyjęło integrację społeczną i rozwój poczucia odpowiedzialności za otaczające je „mikro ojczyzny”. Stają się inicjatorami budowania pasiek, szycia maseczek, prowadzenia jadłodzielni i Miejsc Aktywności Lokalnej.
Mówią „twórz z nami program instytucji!”, „miej wpływ na to co robimy!”.

Warszawskie domy kultury mają i chcą być BLISKO Warszawiaków. Obok nowo wybudowanych osiedli mieszkaniowych powstają nowe filie, a szare parterowe budynki zamieniane są w nowoczesne siedziby.

 Siła lokalności w epoce przesytu

Po czasie zamknięcia na pilnie strzeżonych osiedlach, człowiek zaczyna szukać drugiego człowieka. Czy łatwość dostępu mediów społecznościowych i serwisów VOD może być zagrożeniem dla dzielnicowych domów kultury?

Domy kultury z pewnością się obronią. Zapraszają do spotkań „na żywo” i pisania własnych scenariuszy rozwoju umiejętności, pasji i hobby. Proponują oryginalne warsztaty. Uczą projektowania przy użyciu drukarki 3D, szycia i tkania, śpiewu i pielęgnowaniu ogrodu wspólnotowego czy pracy nad autorskim spektaklem muzycznym np. o… uzależnieniu od Internetu.

Nie udałoby się to, gdyby nie zmiana polityki dyrektorów, dla którzy coraz częściej sukcesem jest zadowolenie uczestnika i jakość, a nie kolejny rekord frekwencyjny.

Wspólnotowość to cecha, którą można osiągnąć w niewielkim gronie, ale widz, który jest
w relacji z domem kultury, wróci wielokrotnie.

 O potrzebie integracji środowiska

Jak podkreślają twórcy kampanii, #Nadajemy kulturę! to oddolna inicjatywa pracowników warszawskich domów kultury na rzecz rozwoju publiczności. Działają w myśl zasady: “współpracujmy, nie konkurujmy”. Tworzą przestrzeń do dyskusji, jakiej jeszcze w środowisku dzielnicowych jednostek kultury nie było. „Łączą nas wspólna misja i wartości. Sieciowanie daje początek nowym pomysłom oraz pozwala domom kultury wzmocnić się, przejść przez „zmiany”, np. związane z pandemią, by lepiej odpowiadać na potrzeby mieszkańców Warszawy”.

Kampania #NadajemyKulturę! realizowana jest przez 24 warszawskie domy kultury.

Kontakt dla mediów

Bemowskie Centrum Kultury: Beata Kloc, beata.kloc@bemowskie.pl, 509 482 157

Białołęcki Ośrodek Kultury: Magdalena Olbryś, m.olbrys@bok.waw.pl, 661 602 923

Bielański Ośrodek Kultury: Małgorzata Łukasiuk, m.lukasiuk@bok-bielany.eu, 22 834 65 47

Centrum Kultury i Aktywności: Marta Tarasiuk-Wścieklicka, marta.tarasiuk-wscieklicka@ckia.waw.pl, 574 888 875

Centrum Kultury Wilanów: 22 651 98 20

Centrum Łowicka: Ewelina Urynowicz, ewelina@lowicka.pl, 22 845 50 62

Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe: Wojciech Matz, wojtek@cpk.art.pl, 22 277 08 29

Dom Kultury Dorożkarnia: Iwona Okupska, iwona.okupska@dorozkarnia.pl, 608 453 194

Dom Kultury Kadr: Katarzyna Widźgowska, k.widzgowska@dkkadr.waw.pl, 787 086 382

Dom Kultury Praga: Klaudyna Desperat, k.desperat@dkpraga.pl, 881 656 676

Dom Kultury Rembertów: Monika Zwierz, monika.zwierz@dkrembertow.waw.pl, 22 611 96 87

Dom Kultury Śródmieście:

Dom Kultury Świt: Aneta Wyczółkowska, awyczolkowska@dkswit.com.pl,507 861 112

Dom Kultury Włochy: Katarzyna Jakóbik, kjakobik@dkwlochy.pl, 517 847 429

Dom Kultury Wygoda: Beata Boćkowska, b.bockowska@dkwygoda.waw.pl, 22 812 06 33

Dom Kultury Zacisze: Marzena Szychułda, pr@zacisze.waw.pl, 603 852 763

Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów: Katarzyna Krzyszkowska-Sut, k.krzyszkowska@dokursynow.pl, 22 125 56 03

Ośrodek Kultury Arsus: Justyna Ścibor, justyna.scibor@arsus.pl,  22 478 34 54

Ośrodek Kultury Ochoty: Maciejka Mazan, maciejka.mazan@oko.com.pl, 22 822 48 70

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy: Anna Bielska, program.pogodna@domkulturywesola.net, 22 773 55 99

PROM Kultury Saska Kępa: Agata Bisko, agata.bisko@promkultury.pl, 609 79 80 60

Służewski Dom Kultury: Krystian Łukaszewicz, k.lukaszewicz@sdk.waw.pl, tel. 22 843 91 01

Ursynowskie Centrum Kultury Alternatywy: Anna Apps, a.apps@alternatywy.art, 22 276 20 69

Wawerskie Centrum Kultury: Albert Kiciński, akicinski@um.warszawa.pl, 22 443 70 75

Wolskie Centrum Kultury: tel. 22 632 31 91

 

Deklaracja dostępności

Content | Menu | Access panel