Lato z LEGO: Miasta z super bohaterami

27.06.2022, godz. 9.00
Cena: Karnet: 450 zł

27 czerwca-1 lipca 2022, poniedziałek-piątek, godz. 9.00-16.00

Karnet: 450 zł

Zapisy online od 20.05.2022

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat na tygodniowe warsztaty kreatywnego budowania z klocków Lego. Wspólnie zaprojektujemy i zbudujemy miasta Lego City, nad którymi czuwają służby ratownicze i super bohaterowie. Pojawią się również elementy Lego Robotyki – WeDo oraz Lego gry planszowe i zabawy ruchowo-rekreacyjne.

Podczas codziennych warsztatów będziemy zdobywać wiedzę i umiejętności budownicze na bazie klocków Lego. Puścimy wodze fantazji i poszalejemy z własną twórczością. Poznamy również tajniki wiedzy technicznej i programowania na bazie zestawów Lego Robotów WeDo.

Organizator: Fundacja Akademia Iwony Kalaman.

PROGRAM:

 • 1 DZIEŃ: CITY – STRAŻ POŻARNA
  • Powstaną: remizy strażackie, wozy gaśnicze, ulice po których Lego Straż będzie mknęła do akcji gaśniczych, mega wieżowce o bardziej lub mniej skomplikowanych konstrukcjach. Strażakom do pomocy przybędzie SUPER BOHATER ze swoimi mocami. A jakie to moce?…. Sami wymyślimy.
 • 2 DZIEŃ: CITY – POLICJA
  • Wybudujemy: wielkie banki ze skarbcami, fabryki i domy handlowe pełne bogatych ludzi, którzy są łatwym celem dla złodziei. Lego Policja ze swoimi komisariatami, samochodami i motorami policyjnymi będzie miała dużo akcji pościgowych. Złapani przestępcy trafią do wielkiego więzienia na niedostępnej wyspie. Wszystkie akcje policyjne będą oczywiście wspierane przez super bohatera – KAPITANA AMERYKĘ.
 • 3 DZIEŃ: To chwila odpoczynku od szybkich akcji…
  • Zajmiemy się podróżami, w którym pociągi odegrają główną rolę. Powstanie duża stacja kolejowa, pociągi towarowe i osobowe z Pendolino na czele, a także semafor oraz bocznice rozładunkowe. Przy pracach naprawczych niezbędna będzie pomoc potężnego HULKA.
 • 4 DZIEŃ: Wracamy do akcji… CITY- POGOTOWIE RATUNKOWE
  • Tego dnia zbudujemy szpitale i karetki pogotowia z całym sprzętem medycznym. Instruktor opowie wiele ciekawych historyjek, w których pogotowie będzie mogło wykazać się szybkością i skutecznością w ratowaniu poszkodowanych. Pomocy będzie udzielał również IRON MAN.
 • 5 DZIEŃ: Port lotniczy
  • W żadnym z większych miast nie może zabraknąć lotniska i samolotów, dlatego ostatniego dnia naszej Lego przygody wybudujemy największy i najnowocześniejszy Port Lotniczy wraz z samolotami począwszy od Boeinga 747, samolotów wojskowych przeznaczonych do przewozu sprzętu a skończywszy na małych awionetkach. Pojawi się też Wieża Kontroli Ruchu Lotniczego, która steruje całym ruchem w powietrzu. Swoją pomoc przy powstawaniu tego miasta, zaoferuje SUPERMEN.

DODATKOWO:

 • Każdego dnia będą zajęcia sportowo-rekreacyjne, warsztaty z Lego Robotyki – WeDo i gry planszowe, w tym gry Lego.
 • Poranne miejsce spotkań: dla zainteresowanych osób uruchomimy poranne miejsce spotkań, gdzie od godz.7.30 będzie na dzieci czekał instruktor DK Zacisze.
 • Posiłki: Istnieje możliwość kupienia ciepłych posiłków w Zacisze Cafe: spaghetti, zupa pomidorowa, pierogi na słodko, zapiekanka, hot-dog, tortilla. Informacje i zamówienia w Zacisze Cafe tel. 696 030 281.

O nas

 Bezpieczne i blisko Ciebie!

Warszawskie Domy Kultury we wspólnym projekcie i kampanii wizerunkowej

#Nadajemy Kulturę! Wydarzenia dla Ciebie i blisko Ciebie!

 W czasie pandemii bliskość i kultura zostały wystawione na próbę. Po miesiącach lockdownu wielu z nas uświadomiło sobie, jak bardzo doskwiera nam brak możliwości fundowania sobie i bliskim „małych codziennych przyjemności” – jak wyjście na koncert, spektakl, czy na zajęcia jogi, rysunku, robotyki, tanga, czy robienia kosmetyków. Doceniliśmy wartość kultury, która nagle stała się nieodstępna. Mimo upływu czasu przed nami wciąż stoją te same rozterki.
Z jednej strony strach, z drugiej potrzeba rozwoju, przełamania rutyny.

Co jest dla nas bezpieczne? Może to, co bliskie, lokalne i kulturalne…, czyli mocna sieć warszawskich domów kultury. Gotowa na nowe otwarcie. W najbliższym sąsiedztwie, tuż obok domu każdego warszawiaka, oswojona.

Niektóre domy kultury mają po 5o lat, inne cieszą się zaledwie kilkuletnim dorobkiem. Różni je kubatura, infrastruktura, sposób zarządzania, specyfika lokalna, wysokość dotacji, ale łączy wspólna misja, wartości, grupy docelowe, a przede wszystkim KULTURA i BLISKOŚĆ.

#Nadajemy Kulturę! Mocna sieć warszawskich domów kultury

Wydarzenia dla Ciebie i blisko Ciebie!

Już we wrześniu 2021 domy kultury otwierają nowy sezon i zapraszają warszawiaków
na swoje wydarzenia. Bezpłatne, różnorodne i bezpieczne.

Wydarzenia odbędą się w siedzibach domów kultury, w MALach, w przestrzeni miejskiej. Wszystkie na wyciągnięcie ręki, blisko odbiorców, bez barier.

Dom kultury jako żywa tkanka

Kampania #Nadajemy Kulturę! w swojej czwartej odsłonie podkreśla, jak wielki potencjał tkwi w lokalnych domach kultury. W Warszawie jest ich kilkadziesiąt. Oferują zarówno regularne zajęcia warsztatowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych, jak również bogaty, comiesięczny repertuar wydarzeń dostosowany do potrzeb mieszkańców. Domy kultury to instytucje „żywe” i szybko reagujące na zmiany społeczne. Wiele z nich za priorytet przyjęło integrację społeczną i rozwój poczucia odpowiedzialności za otaczające je „mikro ojczyzny”. Stają się inicjatorami budowania pasiek, szycia maseczek, prowadzenia jadłodzielni i Miejsc Aktywności Lokalnej.
Mówią „twórz z nami program instytucji!”, „miej wpływ na to co robimy!”.

Warszawskie domy kultury mają i chcą być BLISKO Warszawiaków. Obok nowo wybudowanych osiedli mieszkaniowych powstają nowe filie, a szare parterowe budynki zamieniane są w nowoczesne siedziby.

 Siła lokalności w epoce przesytu

Po czasie zamknięcia na pilnie strzeżonych osiedlach, człowiek zaczyna szukać drugiego człowieka. Czy łatwość dostępu mediów społecznościowych i serwisów VOD może być zagrożeniem dla dzielnicowych domów kultury?

Domy kultury z pewnością się obronią. Zapraszają do spotkań „na żywo” i pisania własnych scenariuszy rozwoju umiejętności, pasji i hobby. Proponują oryginalne warsztaty. Uczą projektowania przy użyciu drukarki 3D, szycia i tkania, śpiewu i pielęgnowaniu ogrodu wspólnotowego czy pracy nad autorskim spektaklem muzycznym np. o… uzależnieniu od Internetu.

Nie udałoby się to, gdyby nie zmiana polityki dyrektorów, dla którzy coraz częściej sukcesem jest zadowolenie uczestnika i jakość, a nie kolejny rekord frekwencyjny.

Wspólnotowość to cecha, którą można osiągnąć w niewielkim gronie, ale widz, który jest
w relacji z domem kultury, wróci wielokrotnie.

 O potrzebie integracji środowiska

Jak podkreślają twórcy kampanii, #Nadajemy kulturę! to oddolna inicjatywa pracowników warszawskich domów kultury na rzecz rozwoju publiczności. Działają w myśl zasady: “współpracujmy, nie konkurujmy”. Tworzą przestrzeń do dyskusji, jakiej jeszcze w środowisku dzielnicowych jednostek kultury nie było. „Łączą nas wspólna misja i wartości. Sieciowanie daje początek nowym pomysłom oraz pozwala domom kultury wzmocnić się, przejść przez „zmiany”, np. związane z pandemią, by lepiej odpowiadać na potrzeby mieszkańców Warszawy”.

Kampania #NadajemyKulturę! realizowana jest przez 24 warszawskie domy kultury.

Kontakt dla mediów

Bemowskie Centrum Kultury: Beata Kloc, beata.kloc@bemowskie.pl, 509 482 157

Białołęcki Ośrodek Kultury: Magdalena Olbryś, m.olbrys@bok.waw.pl, 661 602 923

Bielański Ośrodek Kultury: Małgorzata Łukasiuk, m.lukasiuk@bok-bielany.eu, 22 834 65 47

Centrum Kultury i Aktywności: Marta Tarasiuk-Wścieklicka, marta.tarasiuk-wscieklicka@ckia.waw.pl, 574 888 875

Centrum Kultury Wilanów: 22 651 98 20

Centrum Łowicka: Ewelina Urynowicz, ewelina@lowicka.pl, 22 845 50 62

Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe: Wojciech Matz, wojtek@cpk.art.pl, 22 277 08 29

Dom Kultury Dorożkarnia: Iwona Okupska, iwona.okupska@dorozkarnia.pl, 608 453 194

Dom Kultury Kadr: Katarzyna Widźgowska, k.widzgowska@dkkadr.waw.pl, 787 086 382

Dom Kultury Praga: Klaudyna Desperat, k.desperat@dkpraga.pl, 881 656 676

Dom Kultury Rembertów: Monika Zwierz, monika.zwierz@dkrembertow.waw.pl, 22 611 96 87

Dom Kultury Śródmieście:

Dom Kultury Świt: Aneta Wyczółkowska, awyczolkowska@dkswit.com.pl,507 861 112

Dom Kultury Włochy: Katarzyna Jakóbik, kjakobik@dkwlochy.pl, 517 847 429

Dom Kultury Wygoda: Beata Boćkowska, b.bockowska@dkwygoda.waw.pl, 22 812 06 33

Dom Kultury Zacisze: Marzena Szychułda, pr@zacisze.waw.pl, 603 852 763

Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów: Katarzyna Krzyszkowska-Sut, k.krzyszkowska@dokursynow.pl, 22 125 56 03

Ośrodek Kultury Arsus: Justyna Ścibor, justyna.scibor@arsus.pl,  22 478 34 54

Ośrodek Kultury Ochoty: Maciejka Mazan, maciejka.mazan@oko.com.pl, 22 822 48 70

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy: Anna Bielska, program.pogodna@domkulturywesola.net, 22 773 55 99

PROM Kultury Saska Kępa: Agata Bisko, agata.bisko@promkultury.pl, 609 79 80 60

Służewski Dom Kultury: Krystian Łukaszewicz, k.lukaszewicz@sdk.waw.pl, tel. 22 843 91 01

Ursynowskie Centrum Kultury Alternatywy: Anna Apps, a.apps@alternatywy.art, 22 276 20 69

Wawerskie Centrum Kultury: Albert Kiciński, akicinski@um.warszawa.pl, 22 443 70 75

Wolskie Centrum Kultury: tel. 22 632 31 91

 

Deklaracja dostępności

Content | Menu | Access panel