WaluśKraksaKryzys

25.09.2021, godz. 20:00
Cena: 30 zł

DOK Ursynów zaprasza na koncert 25.09. w sobotę na godz.20.00.
WaluśKraksaKryzys – jego muzyka to mieszanka nośnych riffów, elektroniki i słodko-gorzkich obserwacji związanych z codziennością (rówieśników) Walusia. Obserwacji zaskakująco kolorowych, jak na tę cholernie szarą rzeczywistość. Sam tłumaczy to tak – „Moja muzyka to poezja śpiewana na petardzie”.

Skład:
WaluśKraksaKryzys – gitara, wokal, essa;
Jakub Tokarz – perkusja, wokal;
Bartosz Jędrecki – bas, syntezatory, wokal;
Ryszard Czernecki – gitara, wokal;
Łukasz Kastelik – gitara, syntezatory, wynalazki, wokal.

Pierwsza płyta „MiłyMłodyCzłowiek” nagrana w amatorskich warunkach została uznana za jedną z ciekawszych propozycji 2019 roku i zaowocowała kontraktem z Mystic Production, zaproszeniami na m.in.: Enea Spring Break, Męskie Granie Young Orchestra, ale… wiadomo, rok 2020. Mimo to WKK został laureatem konkursu „Twój Projekt na Famie” związanego z 50-leciem świnoujskiego festiwalu, zdobył I miejsce w Jarocinie, wystąpił w Żywcu na finale Męskiego Grania i w całości zrealizował płytę „ATAK”. Na dwa tygodnie przed jej premierą opublikowano nominowanych do nagrody Sanki 2021 dla najbardziej obiecujących młodych twórców. Równocześnie upubliczniono finałowe TOP10 z zeszłego wskazując: Sanah, WaluśKraksaKryzys i braci Kacperczyk jako najpoważniejszych kandydatów do Sanek 2020. Konkursu nie rozstrzygnięto…
Szkoda.

Tworząc „Atak” czułem się totalnym śmieciem, który chciał zerwać z nałogami, przestać rozbijać innym życie i spojrzeć rodzinie w twarz. Dlatego nie ma tam treści politycznych, co nie znaczy, że polityka jest mi obojętna. – tłumaczy Waluś w Gazecie Wyborczej – Boli mnie wiele i chcę być zaangażowany, ale chcę to robić z jakimś smakiem, jak kiedyś Brygada Kryzys. Singlom: „TUŻ PRZED PÓŁNOCĄ” ft. Król, „NAJGORSZE RZECZY” i „UŚMIECH CHELSEA” towarzyszą teledyski tworzące bardzo ciekawy i szczery video-tryptyk zrealizowany w rodzinnej miejscowości Walusia, w podkrakowskiej Skale. Nieprzypadkowo, gdyż treść utworów WKK są mocno autobiograficzne, odnoszą się bezpośrednio do postaci nieżyjącego już znajomego, osoby wykluczonej społecznie i właściwie pozbawionej jakiejkolwiek pomocy, w kryzysie. Jednym czy drugim… lub innych, niestety prawdziwych, zdarzeń lub osób.

Wszystkie single i klipy szybko zdobyły serca słuchaczy. Równie szybko pojawiły się zaskakujące sukcesy na radiowych listach przebojów i duże zainteresowanie w serwisach streamingowych. Niezależny serwis internetowy Rytmy.pl w styczniu 2021 uznał WalusiaKraksęKryzys odkryciem minionego roku w polskiej alternatywie, zaś portal AllAboutMusic wskazał zapowiadaną płytę „AT AK” jako jedną z kilku najbardziej wyczekiwanych w nadchodzących miesiącach.

Premiera albumu „ATAK” miała miejsce 23 kwietnia 2021r. Koncerty (którymi już dziś zainteresowane są największe w Polsce festiwale) pełne szczerych, silnych emocji gra tak, jakby urodził się dwadzieścia lat wcześniej niż wskazuje jego PESEL. Żadnych majteczek w kropeczki i jednocześnie bez nadęcia i niepotrzebnej emfazy. Sam mówi o sobie, że jest prostym w obsłudze chłopakiem pytany o teksty bezradnie rozkłada ręce i ze śmiechem odpowiada – „są tak dosłowne, że nie wiem, co jeszcze mógłbym powiedzieć…”. WaluśKraksaKryzys – urodzony w Krakowie dwudziestopięciolatek – aktualnie gra w składzie z muzykami, którzy od lat definiują krakowską scenę.
Zapraszamy!

W ramach ustawy o dostępności, osoby ze szczególnymi potrzebami chcące wziąć udział w przedstawieniu proszone są o kontakt pod nr. tel 22 1255602 do 17.09.

Bilety dostępne na BILETYNA oraz w sekretariacie DOK Ursynów.

O nas

 Bezpieczne i blisko Ciebie!

Warszawskie Domy Kultury we wspólnym projekcie i kampanii wizerunkowej

#Nadajemy Kulturę! Wydarzenia dla Ciebie i blisko Ciebie!

 W czasie pandemii bliskość i kultura zostały wystawione na próbę. Po miesiącach lockdownu wielu z nas uświadomiło sobie, jak bardzo doskwiera nam brak możliwości fundowania sobie i bliskim „małych codziennych przyjemności” – jak wyjście na koncert, spektakl, czy na zajęcia jogi, rysunku, robotyki, tanga, czy robienia kosmetyków. Doceniliśmy wartość kultury, która nagle stała się nieodstępna. Mimo upływu czasu przed nami wciąż stoją te same rozterki.
Z jednej strony strach, z drugiej potrzeba rozwoju, przełamania rutyny.

Co jest dla nas bezpieczne? Może to, co bliskie, lokalne i kulturalne…, czyli mocna sieć warszawskich domów kultury. Gotowa na nowe otwarcie. W najbliższym sąsiedztwie, tuż obok domu każdego warszawiaka, oswojona.

Niektóre domy kultury mają po 5o lat, inne cieszą się zaledwie kilkuletnim dorobkiem. Różni je kubatura, infrastruktura, sposób zarządzania, specyfika lokalna, wysokość dotacji, ale łączy wspólna misja, wartości, grupy docelowe, a przede wszystkim KULTURA i BLISKOŚĆ.

#Nadajemy Kulturę! Mocna sieć warszawskich domów kultury

Wydarzenia dla Ciebie i blisko Ciebie!

Już we wrześniu 2021 domy kultury otwierają nowy sezon i zapraszają warszawiaków
na swoje wydarzenia. Bezpłatne, różnorodne i bezpieczne.

Wydarzenia odbędą się w siedzibach domów kultury, w MALach, w przestrzeni miejskiej. Wszystkie na wyciągnięcie ręki, blisko odbiorców, bez barier.

Dom kultury jako żywa tkanka

Kampania #Nadajemy Kulturę! w swojej czwartej odsłonie podkreśla, jak wielki potencjał tkwi w lokalnych domach kultury. W Warszawie jest ich kilkadziesiąt. Oferują zarówno regularne zajęcia warsztatowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych, jak również bogaty, comiesięczny repertuar wydarzeń dostosowany do potrzeb mieszkańców. Domy kultury to instytucje „żywe” i szybko reagujące na zmiany społeczne. Wiele z nich za priorytet przyjęło integrację społeczną i rozwój poczucia odpowiedzialności za otaczające je „mikro ojczyzny”. Stają się inicjatorami budowania pasiek, szycia maseczek, prowadzenia jadłodzielni i Miejsc Aktywności Lokalnej.
Mówią „twórz z nami program instytucji!”, „miej wpływ na to co robimy!”.

Warszawskie domy kultury mają i chcą być BLISKO Warszawiaków. Obok nowo wybudowanych osiedli mieszkaniowych powstają nowe filie, a szare parterowe budynki zamieniane są w nowoczesne siedziby.

 Siła lokalności w epoce przesytu

Po czasie zamknięcia na pilnie strzeżonych osiedlach, człowiek zaczyna szukać drugiego człowieka. Czy łatwość dostępu mediów społecznościowych i serwisów VOD może być zagrożeniem dla dzielnicowych domów kultury?

Domy kultury z pewnością się obronią. Zapraszają do spotkań „na żywo” i pisania własnych scenariuszy rozwoju umiejętności, pasji i hobby. Proponują oryginalne warsztaty. Uczą projektowania przy użyciu drukarki 3D, szycia i tkania, śpiewu i pielęgnowaniu ogrodu wspólnotowego czy pracy nad autorskim spektaklem muzycznym np. o… uzależnieniu od Internetu.

Nie udałoby się to, gdyby nie zmiana polityki dyrektorów, dla którzy coraz częściej sukcesem jest zadowolenie uczestnika i jakość, a nie kolejny rekord frekwencyjny.

Wspólnotowość to cecha, którą można osiągnąć w niewielkim gronie, ale widz, który jest
w relacji z domem kultury, wróci wielokrotnie.

 O potrzebie integracji środowiska

Jak podkreślają twórcy kampanii, #Nadajemy kulturę! to oddolna inicjatywa pracowników warszawskich domów kultury na rzecz rozwoju publiczności. Działają w myśl zasady: “współpracujmy, nie konkurujmy”. Tworzą przestrzeń do dyskusji, jakiej jeszcze w środowisku dzielnicowych jednostek kultury nie było. „Łączą nas wspólna misja i wartości. Sieciowanie daje początek nowym pomysłom oraz pozwala domom kultury wzmocnić się, przejść przez „zmiany”, np. związane z pandemią, by lepiej odpowiadać na potrzeby mieszkańców Warszawy”.

Kampania #NadajemyKulturę! realizowana jest przez 24 warszawskie domy kultury.

Kontakt dla mediów

Bemowskie Centrum Kultury: Beata Kloc, beata.kloc@bemowskie.pl, 509 482 157

Białołęcki Ośrodek Kultury: Magdalena Olbryś, m.olbrys@bok.waw.pl, 661 602 923

Bielański Ośrodek Kultury: Małgorzata Łukasiuk, m.lukasiuk@bok-bielany.eu, 22 834 65 47

Centrum Kultury i Aktywności: Marta Tarasiuk-Wścieklicka, marta.tarasiuk-wscieklicka@ckia.waw.pl, 574 888 875

Centrum Kultury Wilanów: 22 651 98 20

Centrum Łowicka: Ewelina Urynowicz, ewelina@lowicka.pl, 22 845 50 62

Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe: Wojciech Matz, wojtek@cpk.art.pl, 22 277 08 29

Dom Kultury Dorożkarnia: Iwona Okupska, iwona.okupska@dorozkarnia.pl, 608 453 194

Dom Kultury Kadr: Katarzyna Widźgowska, k.widzgowska@dkkadr.waw.pl, 787 086 382

Dom Kultury Praga: Klaudyna Desperat, k.desperat@dkpraga.pl, 881 656 676

Dom Kultury Rembertów: Monika Zwierz, monika.zwierz@dkrembertow.waw.pl, 22 611 96 87

Dom Kultury Śródmieście:

Dom Kultury Świt: Aneta Wyczółkowska, awyczolkowska@dkswit.com.pl,507 861 112

Dom Kultury Włochy: Katarzyna Jakóbik, kjakobik@dkwlochy.pl, 517 847 429

Dom Kultury Wygoda: Beata Boćkowska, b.bockowska@dkwygoda.waw.pl, 22 812 06 33

Dom Kultury Zacisze: Marzena Szychułda, pr@zacisze.waw.pl, 603 852 763

Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów: Katarzyna Krzyszkowska-Sut, k.krzyszkowska@dokursynow.pl, 22 125 56 03

Ośrodek Kultury Arsus: Justyna Ścibor, justyna.scibor@arsus.pl,  22 478 34 54

Ośrodek Kultury Ochoty: Maciejka Mazan, maciejka.mazan@oko.com.pl, 22 822 48 70

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy: Anna Bielska, program.pogodna@domkulturywesola.net, 22 773 55 99

PROM Kultury Saska Kępa: Agata Bisko, agata.bisko@promkultury.pl, 609 79 80 60

Służewski Dom Kultury: Krystian Łukaszewicz, k.lukaszewicz@sdk.waw.pl, tel. 22 843 91 01

Ursynowskie Centrum Kultury Alternatywy: Anna Apps, a.apps@alternatywy.art, 22 276 20 69

Wawerskie Centrum Kultury: Albert Kiciński, akicinski@um.warszawa.pl, 22 443 70 75

Wolskie Centrum Kultury: tel. 22 632 31 91

 

Deklaracja dostępności

Content | Menu | Access panel